(0352)  240  41 31          info@rotalambiri.com

RTL792 Menteşeli Kapı Sinekliği Ürünü Teknik Özellikleri

Sineklik Nedir?

Pencere ve balkon kapısı gibi açılıp kapanma özelliğine sahip olan ve mekânların havalandırılması esnasında açık kalan alanlardan, uçan veya yürüyen haşerelerin içeri girmesini engelleyen birçok çalışma biçimine sahip ürünlere genel anlamıyla sineklik denilir.

Neden Sineklik Kullanmalıyım?

Neden sineklik sorusunun yanıtı aslında çok basit.Sineklik dışında hiç bir ürün bu kadar doğal ve çevreye saygılı değildir.Bu yönüyle sineklikler aslında bizi sadece sineklere karşı değil;diğer haşere ve böceklere karşıda korur.


Menteşeli Kapı Sineklik Genel itibari ile 17x25 mm kalınlığındaki özel kanallara sahip alüminyum profiller ölçülerine göre kesildikten sonra köşelerinden bağlantı takozları ile birleştirilerek bir çerçeve haline getirilir.Bu alüminyum çerçevenin içerisine özel yanmaz fiberglas tül bu iş için imal edilmiş fitiller aracılığı ile gerginliği sağlanarak kanallara geçirilir.Sineklik uygulayacağımız alanın özelliğine göre menteşeli olarak uygulamaya hazırdır.
İsteğe göre opsiyon el olarak menteşeli kapı sinekliği sistemlerinde 17x42 mm genişliğinde mukavemeti daha yüksek geniş profiller uygulanarak sağlamlığı arttırılır.Özel bazı durumlarda gerek pencere gerekse kapı sinekliği sistemlerinde 20x40 mm ebadındaki alüminyum profillerle desteklenerek kasalı olaraktan üretilebilirler.Maliyet yönünden en ekonomik sineklik  modelidir.Bu çevreci ve ekonomik oluşu yönü ile öne çıkan model hem sağlığınızın hem de cebinizin dostudur.
Özellikle sineklik kullanma ihtiyacı duymadığımız kış aylarında basit bir hareketle menteşelerinden yukarı doğru kaldırarak  yerinden çıkarıp uygun bir alanda muhafaza altına alabilirsiniz. Bu muhafaza altına alma işlemi otomatikman sinekliğin ömrünü uzatacak ve size daha uzun yıllar hizmet etmesini sağlayacaktır.
Temizlik yönünden diğer sineklik modellerine nazaran daha kolay temizlenen bir yapısı vardır. İsterseniz bir sünger veya bez yardımı ile çok fazla bastırmadan temizliğinin sağlanması mümkün olduğu gibi isterseniz yerinden çıkarıp bir sifon yardımı ile üzerine su tutarak ta hijyenini sağlamış olursunuz.
Menteşeli sineklik modelimizde amacına uygun olarak kullanılacağı yere uyum sağlaması adına beyaz, altın meşe, koyu kahve rengimiz mevcuttur. Bu renklerin dışında kalan renk seçeneklerinde ise alüminyum ral renkleri kartelasından seçebileceğiniz yüzlerce renk alternatifimiz mevcuttur.

Copyright © rotalambiri.com. Design by EndüstriNET